Koukej!!

Můj rok 2017

Můj rok 2017. Skončil, tak špatně jak začal. Ono když slavíte Silvestr s lidmi, s kterými si to prostě neužijete a děláte to kvůli přítele, jen proto, aby mohl být se svým kamarádem, je to prostě na nic.


Vlastně o lidech to je pořád a je to i největší položka tohoto roku, která mě zklamala, jak na začátku, tak během i na konci celého roku. Prostě absolutně nemám ráda lidi, kteří se na Vás začnou dívat jinak jen proto, že máte jiné názory a to nejdůležitější, že prostě nemáte tolik peněz, co oni. A víte, co jim začne vadit úplně nejvíc? Když Vám začnou být jejich názory naprosto ukradený a oni vidí, že vám nedělá problém se sbalit a klidně si užít nějaký den bez nich. Ano, je celkem sranda, jak rychle se z dobré kamarádky, dokáže stát holka, která Vás vymění za jinou, jen proto, že jí zrovna nesedne Váš přítel. Uznávám, že můj přítel je opravdu takový ten typ, který se nebojí říct vlastní názor kdykoliv, komukoliv a kdekoliv, ale pořád nevidím ten důvod, proč jste vlastně ti špatní. Další věc, kterou úplně nepodporuji je, že přítelkyně omezuje svého kluka v tom, aby se setkával s kamarády, kteří jí prostě nevyhovují a nemá je ráda, jen proto, že má vlastní názor a nemusí s ní vždy souhlasit. Místo toho se mu snaží najít jiné a organizovat, co nejvíc akcí s nimi, aby neměl čas na toho ,,starého" kamaráda. Ano, přijde mi to docela smutné, že kvůli holky se přátelství od školky změní během půl roku. Nejhorší je ovšem to, že ten kamarád to nevidí. Taková ta slepá láska...
Víte, co je ve vztahu podle mě nejdůležitější? Kompromisy. Samozřejmě, když pomineme lásku, věrnost,... Je důležité, aby si partneři vycházeli vstříc. Oboustranně. Jednostranně, to nefunguje...
Dalším zklamáním je ta ochota lidí... Prostě ochota s něčím pomoc... Ono je vlastně zajímá jen to, aby se oni měli nejlíp. Vžít se do situace toho druhého už je věc, která je absolutně nezajímá. Jaké by to asi bylo, kdyby mi někdo tohle udělal nebo kdybych tohle musel dělat já? Otázka, kterou si nepoloží a když už se nechtějí účastnit organizace, tak by aspoň podle mě mohli dodržet plán, který se jim stanovil..
Chování lidí mě tenhle rok naučilo hodně. Hlavně to, že nemám brát ohled na ostatní. Proč taky? Oni to nedělají a já to dělat mám? Ano, brát ohled na lidi, kteří ho berou na Vás, ale na ty, kterým jste naprosto ukradený, ne... Je to vyčerpávající a naprosto zbytečné. 
Hodně mě překvapilo, že lidé si už vlastně neváží ani toho, co pro ně děláte. Celý rok někomu pomáháte. V jednom momentě, kdy si uvědomíte, že to vlastně nemá žádnou odezvu, ten člověk se vůbec nesnaží a spoléhá jenom na Vás, jste těmi nejhoršími. Ale co vlastně od Vás čekají? Že to tak půjde pořád? Ne lidi, takhle to nefunguje... Ráda někomu pomůžu, ale ne v momentě, kdy vidím, že už to je prostě věc, které si ten druhý neváží a využíval by Vás jen proto.
Velkým zklamáním byl i můj kamarád, o kterém jsem si myslela, že je celkem fajn. Ono, když Vám den po Vánocích pošle fakturu ze společné akce, kterou jste pořádali, nenapíše Vám ani pozdrav, prostě nic a ještě se Vás snažit obrat o peníze..., jo tohle Vás přesvědčí o tom, jestli to je opravdu dobrý kamarád.


Abych se dostala i k pěkným věcem. Největší štěstí tohoto roku je můj (nebo mám napsat můj a přítelův) pes. Ano, prostě takové malé zlatíčko a štěstíčko. Bender. Zatím štěně, plemene výmarského ohaře. Nikdy jsem nezažila, to jak pro Vás může být pes úplně nejlepší přítel, dokud jsme si nepořídili tady toto malé třeštidlo. Bylo to rozhodnutí ze dne na den. V den, kdy jsme se na něho jeli podívat, s tím, že si ho možná vezmeme, jsme neměli souhlas rodičů od mého přítele, u kterých teď bydlíme a znamenalo to, že bude u nich v domě. I přesto jsme tam jeli. Když jsme přijeli, tak nám paní řekla, že si myslela, že už jsme tady byli (spletla si nás s dalšími zájemci) a pejska odvezla zpátky domů. Měli jsme se na něho totiž přijet podívat do jejího psího salónu. První negativní věc. Když pejska přivezla byli jsme trošku překvapení. Štěňátko bylo o pár týdnů starší než bylo uvedeno v inzerátu. U štěněte to bohužel roli hraje. Mělo vyoperovanou pupeční kýlu, která byla taky pěkně ošklivá. Spoustu negativních věcí, které byly proto abychom se porozhlédli po jiném pejskovi. Ale i přesto všechno jsme si pejska odvezli a myslím si, že to je zatím nejlepší věc, kterou jsme mohli udělat. Rodiče se s tím smířili a teď ho mají všichni rádi.


A co moje dovolené?
Letos jsme byly já, mamka a moje sestra v Praze. Výlet spojený s výstavou psů, který jsme si prodloužily a prošly si Prahu. Společná dovolená s přítelem a našimi přáteli v horách. Mikulčin Vrch. Krásná příroda, ale jela bych jenom někde k vodě si odpočinou a ne pořád lozit po horách. Tak snad příští rok. :-)


Je tady konec roku a já bych to ráda všechno shrnula. Važte si opravdových kamarádů, které máte kolem sebe. Je jich opravdu málo. Já díky všem lidem, kteří mi letos ,,podkopali nohy" jsem si uvědomila, že i přes naše hádky a občasné neshody, pro mě můj přítel dělá opravdu hodně a hlavně mi vždy pomůže. Přestaňte brát ohled na lidi, kterým jste naprosto ukradeni. Radši se zařiďte bez nich, podle sebe. Uvidíte, že je k životu nepotřebujete a ta špatná energie zmizí. Dělejte věci, které Vás baví. Ten, kdo Vás chce podpořit Vás podpoří a ten kdo nechce, toho přece nepotřebujete ne? Vždyť vy si splníte sny mezitím, co on vás bude pomlouvat a nezvládne vůbec nic. Má akorát plno keců a to je vše.
Na závěr bych chtěla napsat, že jsem moc ráda za Vás, co čtete můj blog. Založila jsem ho na začátku prosince. Chtěla bych aby to byla dlouhodobá záležitost. Abych se tady v tomto směru posunula dál a dotáhla to někam na vyšší úroveň. 
Už teď jsem se rozhodla, že bych chtěla něco udělat se svým tělem. Chci trošku snížit mojí váhu a hlavně přeměnit co nejvíc tuků na svalovou hmotu. Být šťastná a užívat si života. Není důležité se zničit hned v mládí. S novým rokem, přichází i nová práce. Maturita ve škole. Možná přijímačky na vysokou školu.. Je toho hodně, co se může stát...
Doufám, že můj článek není příliš zmatený a líbil se Vám. Pořádně oslavte Nový rok a nebojte se nových příležitostí. Co nezkusíš, to nezažiješ. ;-)

Přeji Vám šťastný Nový rok!! Hodně úspěchů a splněných přání!!!! Mějte se pěkně!

Komentáře

Oblíbené příspěvky