Koukej!!

Jak se učím já

Ahoj, protože jsme téměř v polovině školního roku a s učením má problém čím dál tím víc lidí, rozhodla jsem se Vám ukázat, jak se učím já. Budu ráda, když si z článku něco odnesete.

1) Neučím se z počítače ani mobilu

Pokud mám studijní materiály v elektronické podobě, tak si je vždy tisknu. Jsem člověk, který se nerad učí z mobilu, tabletu nebo počítače. Většinou si z toho nezapamatuji tolik, co bych potřebovala a nemůžu si vyškrtnout nepodstatné informace nebo podtrhnout ty důležité. Zase ale netvrdím, že když si nestihnu nebo zapomenu materiály vytisknout, že se na to v telefonu nepodívám.

2) Nepodtrhávám si jen nadpisy, ale i důležité informace

Většina materiálů, co nám učitelé pošlou, obsahuje hodně podrobných informací a některé z nich ani nepotřebujeme vědět. Pomocí zvýrazňovačů si barevně označuji informace, které jsou pro mě důležité, které vím, že budou učitelé chtít vědět a zapamatuji si je. Vynechávám informace, které nejsou tak podstatné a vím, že je nepotřebuji.

3) Text z učebnic si přepisuji na papír

Je to něco podobného jako s tím počítačem. I když v učebnicích, jelikož jsou všechny moje, můžu podtrhávat zvýrazňovači, většinou to nedělám a text si přepisuji na papír. Lépe se mi to učí a tím, že si to přepíšu si zapamatuji zase o něco více.
Já osobně se učím později odpoledne. Kolem 18 hodiny, ne-li později. Snažím se to aspoň 3x přečíst a pak si to pro sebe říct. Ne vždy mám tolik času nebo se mi chce, tak dlouho učit, ale tohle je pro mě nejlepší forma, jak se to naučit. Na učení potřebuji klid. Vadí mi veškeré okolní zvuky, takže preferuje klidné prostředí.

Doufám, že jsem Vám aspoň trochu poradila. Do komentářů mi můžete napsat, jak se nejlépe učí Vám.

Pěkný den!

Komentáře

 1. S tím učením přes telefon, tablet a počítač to mám to samé :D
  Taky si to lépe pamatuji z papíru :)
  Já se nejradši učím tak kolem osmé hodiny, ale když je toho moc, tak musím začínat lehce po čtvrté.
  Pěkný článek :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem moc ráda, že se ti článek líbí :-) děkuji za komentář :-)

   Vymazat
 2. Vždy jsem se učila z papírů, tentokrát jsem ale před jednou zkouškou předělávala otázky a už jsem neměla možnost si je vytisnout, a tak jsem se učila z tabletu. Myslela jsem, že je nemožné se to naučit, ale nakonec se to dalo.. I tak papírové poznámky vedou ☺️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně, že zkouška byla úspěšná :-) Mně to vždycky trvá tak 2x déle než se to naučím z počítače nebo mobilu :-D

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky