Koukej!!

Moje pleť a Bioderma

Ahoj, dneska jsem si pro Vás připravila článek o tom, jak se starám o moji pleť. Měla jsem hodně rozšířené akné a stále to není úplně nejlepší, ale je to o moc lepší. Osobně jsem vyzkoušela strašně hodně produktů na akné a mastnou pleť. To zoufalství, kdy nic nezabírá je opravdu hrozné.
Nejvíc mi pomohla návštěva kožního lékaře, který mi tu pleť opravdu dokázala zlepšit asi o 80%. Hodně lidí se toho bojí, ale pokud už nevíte, co byste měli dělat, doporučuji vyzkoušet tuto variantu. Určitě tím nic nezkazíte a možná zjistíte, že to je způsobeno úplně něčím jiným než pubertou nebo třeba dědičností. My to pravděpodobně dědíme. Hodně rozšířené akné má i moje sestra.

Moje doporučení, pokud máte rozšířené akné a chcete to zlepšit:

- čistit si pořádně obličej ráno a večer
- používat, co nejméně make-up (já neříkám, že ho nemáte používat vůbec, chápu, že všechny chceme být pěkné, ale je třeba přemýšlet i nad tím, jestli to náhodou není důvod, proč máte tak špatnou pleť, takže omezovat, co nejvíc. Myslím si, že rodina Vás nepotřebuje vidět s tunou "mejkapu" na obličeji)
- nesahat na obličej špinavýma rukama a nerozškrabávat pupínky (opravdu tohle NEDĚLEJTE!!!! Pokud si chcete nějaký pupínek vymáčknout, tak umýt ruce a pokud se rozhodnete pro větší množství, tak hned potom vyčistit čistícím gelem a ČISTÝMA, UMYTÝMA RUKAMA celou pleť!
- čistit si obličej micerální vodou během dne, pokud cítíte, že je opravdu mastný (třeba odpoledne po práci nebo jak přijdete ze školy)
- používejte na usušení obličeje ručník, který budete mít určený jen na pleť (je možné, že se hodně bakterií na obličej dostane i z ručníku, který máte třeba na ruce)

Moje péče o pleť

Snažím se dodržovat všechny body, které jsem Vám napsala výše. Nejvíc mám problém ovšem s tím, abych nesahala na obličej kdykoliv mě to napadne. Prostě někdy sedím, nudím se a v ten moment začnu hledat po obličeji různé malé pupínky a snažím se je mačkat nebo je rozškrabuji, i když už jsou skoro zahojené. Je to opravdu hrozná vlastnost a můžu za mě říct, že to je věc, která mi pleť zhoršuje nejvíc. Na veškeré čištění a péči o pleť používám produkty od Biodermy. Po všech přípravcích, které jsem vyzkoušela, mi nejvíce vyhovují tyto. Denně se líčím většinou jen řasenkou, volné dny se snažím pleť nezatěžovat vůbec ničím ,,nomakeupday" a občas používám kompletní make-up.

Moje hygiena:

Ráno: Čistím si obličej gelem od Biodermy

Odpoledne (většinou jak přijdu ze školy): používám micerální vodu od Biodermy

Večer: Čistím si obličej opět gelem od Biodermy, nechávám obličej, ať uschne sám, neutírám ho a potom používám micerální vodu.

Před:

 Po:


Jak vidíte, tak moje nejproblematičtější část je brada.

V lékárně, když jsem si kupovala micerální vodu a čistící gel mi paní dala i dva malé vzorečky dvou krémů. Já popravdě krémy nepoužívám. Přijde mi, že mám po nich pleť ještě více mastnou a nemám ten pocit ráda. I když vím, že mám někdy (opravdu málokdy) na některých místech pleť suchou, pořád mě nepřesvědčil žádný krém o tom bych ho používala.
Zkoušela jsem krém Bioderma Sébium Global. Paní mi řekla, že to je spíš na rozšířené akné, což mi přišlo fajn, protože to přece já mám. Jelikož jsem měla vzorek, vydržel mi asi 14 dnů. Úplně bych ho neodsuzovala, neviděla jsem zhoršení, ale ani žádné viditelné zlepšení. Pořád hledám něco lepšího, co mě přesvědčí více.
Druhý krém byl Bioderma Sébium Sensitive. U tohohle mi bylo řečeno, že je spíše na takové ty pupínky, co se objeví jednou za čas nebo se vyskytují na jednom místě. To znamená, že není na moji pleť. I přesto jsem si řekla, že ho vyzkouším. Přece jenom je na akné, tak by měl působit. A mýlila jsem se. Tenhle krém mě nepřesvědčil vůbec. Spíš jsem ještě viděla zhoršení.

Používám zelenou řadu Biodermy.

Celé názvy:
Bioderma Sébium Gel moussant
Bioderma Sébium H2O
Bioderma Sébium Global
Bioderma Sébium Sensitive


Značky, které jsem vyzkoušela:
La Roche Posay
Garnier
Nivea
CutisHelp
Různé čistící gely z Avonu a Oriflamu

Doufám, že jsem Vám trochu poradila a bude se Vám článek líbit.
Mějte se pěkně!

Článek není sponzorovaný.


Komentáře

Oblíbené příspěvky