Koukej!!

5 důvodů proč pracovat při škole

Ahoj, dneska mám pro Vás článek na téma ,,Proč pracovat při škole". Jedná se o brigády nebo nějaké krácené úvazky. Určitě ne o hlavní pracovní poměr. Samozřejmě to berte s nadhledem. Nikoho nenutím, aby šel pracovat. Příští článek bude o tom ,,Proč nepracovat při škole", tak mi nepište i nevýhody. Samozřejmě je znám.

1) Nejste finančně závislí na rodičích

Nemusíte se starat o to, jak vysoké máte kapesné, co vše vám rodiče koupí nebo, co už je pro ně moc drahé. Nemusíte čekat na to, až budete mít narozeniny, svátek nebo pojedete k babičce na návštěvu, abyste získali nějaké peníze. To co dostanete navíc už je jenom takový bonus, který vám udělá radost
Takže taková menší finanční nezávislost a možnost koupit si i to, co byste si za běžné kapesné nemohli koupit. Můžete si našetřit třeba i něco do budoucnosti.

2) Praxe

Získáte samozřejmě i nějakou praxi, kterou si můžete napsat do životopisu. Ne vždy vám k něčemu bude, ale když se budete hlásit na pozici v tomto oboru, tak vám určitě neuškodí.

3) Odolnost vůči stresu

Záleží, jakou brigádu budete dělat, ale stres je téměř všude. Ať už kvůli toho jakého máte šéfa, kolik dostanete atd. Ne vždy vám sednout vaši spolupracovníci, a pokud to bude práce, kde se budete setkávat s lidmi, tak ne vždy budou úplně příjemní.

4) Víš, co by si nechtěla dělat

Ne vždy se rovná představa realitě. S tím kolik brigád vyzkoušíš, protože si myslíš, že by tě to bavilo, přichází i přesná představa o tom, co tam ve skutečnosti děláš a jak zábavné nebo nezábavné to je. Z toho můžeš usoudit, jestli třeba tohle je ta práce, která by tě doopravdy bavila nebo ne.

5) Naučíš se lépe využít každou volnou minutu

Tím, že ti brigáda bude zabírat nějaký ten čas v týdnu, tak se naučíš, kdy se učit, kdy můžeš jít ven s kamarády a naučíš se prostě lépe uspořádat si svůj čas, aby si stihl, co nejvíce věcí.

Znáte nějaké výhody i Vy?

Mějte pěkný den!

Komentáře

 1. Super souhlasím s každým bodem, hlavně ta praxe je k nezaplacení, nechápu moje spolužáky, kteří jen studuji, vím, že se to dá zvládat, rozvrh máme max na 3 dny v týdnu a upřímně si nedokážu představit, co bych dělala, kdybych nepracovala při škole, asi bych umřela nudou 😄

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si říkám, že sedět doma každý den není úplně pro mě :-D

   Vymazat
 2. Jo, souhlasim, hlavne s tema zkusenostma :)
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsou podle mě hodně důležité v této době :-)

   Vymazat
 3. suhlasim je super hlavne ak mozes robit v odbore bohuzial pri mojej skole sa to velmi neda ://
  Ivana xx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je hodně super. :) Bohužel, ale málo kdo v mém oboru nabízí takové brigády a když ano, tak většinou jen pro vysokoškoláky, což já zatím nejsem :D

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky