Koukej!!

5 důvodů proč NEpracovat při škole

Ahoj, nedávno jsem zveřejnila článek ,,5 důvodů proč pracovat při škole". Článek se vám hodně líbil a na konci jsem slíbila, že další příspěvek bude ,,proč NEpracovat při škole". Právě teď nastala ta chvíle a já vám přináším těch 5 důvodů.

1) Nestíháte se učit na písemky, které se dozvíte na poslední chvíli

Pokud máte naplánovanou směnu a jste stejní jako já, že neradi rušíte domluvené hodiny, které vím už měsíc dopředu, tak se většinou na tyto písemky vykašlu nebo se učím před hodinou. Nevýhoda je ta, že určitě se nenaučíte všechno a často tyto písemky jsou spíš hůř klasifikované. Pokud máte práci v které se můžete učit nebo nemáte naplánovanou směnu, tak vám to dobře vyšlo :D

2) Málo volného času

Měla jsem už asi 3 nebo více brigád pří škole. Velkou nevýhodou je, že nemáte odpoledne tolik volného času. Buď se učíte, nebo jste v práci. Posledních několik měsíců si však nechávám plánovat směny, tak abych měla dostatek volných víkendů i odpoledne v týdnu. Myslím si, že nic se nemá přehánět a ty peníze za to určitě nestojí.

3) Nemusíte plánovat dopředu

Když máte každý den a každý týden volno, tak nemusíte plánovat měsíc dopředu, jestli tam opravdu pojedete nebo si to rozmyslíte. Občas se taky objeví nějaké akce později, kdy už jsou naplánované směny a pokud to zrovna vyjde na den, kdy musíte být v práci, tak máte smůlu.

4) Horší příprava do školy

Myslím si, že pokud pracujete a zároveň studujete, nedáváte tolik energie do učení a přípravy do školy. Radši si užijete více volna, a i když víte, že byste se měli učit, tak se na to třeba podíváte, ale neřešíte to nějak moc hodně.

5) Žádný stres a žádné povinnosti

Pokud nemáte nějaké povinnosti doma nebo nezažíváte nějaké stresové situace ve škole, tak se tím nemusíte trápit, ani pokud nepracujete. V praxi totiž budete mít povinnost dojít do té práce a zodpovědnost za práci, kterou budete děláte. Často taky nastanou situace, které nebudou úplně lehké. Takže se můžete vyhnout stresu a tomu že musíte něco udělat.

Mnohem lépe se mi teda psaly důvody proč pracovat. Napadá vás něco proč NEpracovat při škole?

Mějte pěkný den!!

Komentáře

 1. Vieščo ja som pracovala popri škole a hlavne teda cez víkendy a stíhala som. Je pravda, že mať školu a pracovať aj cez týždeň je vyčerpajúce ale niektorí ľudia nemajú na výber. Ale pokiaľ to nie je nutnosť tak si myslím, že by si mal ten človek ten študentský život užívať.

  Klaudia Duranova

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky pracuji při škole, proto jsem mohla ze svých zkušeností napsat tento článek :-) Samozřejmě pokud to není nutnost, tak je fajn si užívat studentského života :-) Taky bych nemusela pracovat, ale chci, protože je mi blbé neustále si brát peníze od rodičů. Viz můj článek "5 důvodu proč pracovat při škole,, :-)

   Vymazat
 2. Já teda při škole podnikám a musím říct, že je to neskutečný žrout času, ale určitě bych neměnila :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud je úspěšné, tak se to určitě vyplatí! I když ze začátku do toho dáš hodně času, tak se ti to později vrátí :-) hodně štěstí :-)

   Vymazat
 3. Já osobně při škole pracuji už druhým rokem, za tu dobu jsem těch brigád vystřídala poměrně dost. Občas to opravdu může člověka stresovat, ale ten čas se dá vždy nějakým způsobem rozložit tak, aby se dala i škola stíhat. Studuji poměrně náročné gymnázium a procházím jím s opravdu pěknými známkami, i když je pravda, že já se tedy snažím vybírat si takové brigády, při nichž se dá učit (práce na recepci, v kanceláři, hlídání dětí,...).
  Je pravda, že peníze nejsou vše, a že to za to často nestojí. Když já jsem poměrně náročný človíček, nevydržím dlouho na jednom místě a potřebuji cestovat, podnikat něco zajímavého a na to zkrátka penízky potřebuju. Proto jsou pro mě brigády něco, co mít zkrátka musím, pokud si chci plnit své sny :)
  Tím nechci říct, že bych s tebou nesouhlasila, naopak... ve všech bodech máš pravdu :) Jen já prostě nemám na výběr, pokud chci dělat to, co chci :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky pracuji při škole. Tohle není článek o tom, aby lidi odradil nebo, že bych to odsuzovala, ale spíše fakt o těch nevýhodách. Jak zmiňují v článků, napsala jsem i 5 důvodu proč pracovat :-)

   Vymazat
 4. Většina studentů v dnešní době pracuje, školství stojí za prd a pamatuji si, že abych mohla na střední školu na maturitní obor hotelnictví platili za mě rodiče asi 5000 v 15ti letech a to byly učebnice a oblečení. Bohužel, takhle je to nastavené..pokud chcete mít vzdělání, musíte holt makat. Vítejme v česku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, naprosto souhlasím. Myslím si, že některé obory, které jsou finančně náročné, kdy si musí studenti platit právě třeba speciální oblečení, by meli byt nějakou formou aspoň z části finančně podpořeno. Zas na druhou stranu můžeme být rádi, že nějaké školství máme a máme tu možnost mít aspoň základní vzdělání zadarmo a některé střední téměř taky. :-)

   Vymazat
 5. Já chodím na brigádu jen ve středu po škole, sice to nevydělá tolik, když je to jen jednou za týden, ale pořád je to nějaká potřebná koruna do kapsy a časově se to stíhá v pohodě. :)
  Ann

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky