Koukej!!

Moje 1/4 letošního roku

Ahoj, tak konečně mám čas sepsat nějaký článek. Bylo toho teď trošku více a i když jsem chtěla něco napsat, tak jsem dala přednost spíše nějakému odpočinku.

Víceméně jsem strávila hodně času maturitní četbou, kdy jsem se snažila dočíst ten zbytek knížek, který mi chyběl. Stihla jsem téměř všechno. Akorát jednu jsem dočítala až teď v dubnu a další 3, které si nechávám, když mi zbude čas, protože si přece jenom říkám, že jsem ty knihy buď viděla nebo jsme na tom byli v divadle. Stejně vím, že pro můj lepší pocit je přečtu, tak či tak.

Krom knížek mi zabralo hodně času i právě učení. Ukončení 1. pololetí a vlastně i téměř ukončení 2. Trošku nevýhoda 4. ročníku na střední škole. 2. pololetí je strašně krátké a všichni učitelé to chtějí mít, co nejdříve za sebou a většinou i ve stejnou dobu. Na druhou stranu máte o dva měsíce kratší vyučování a i když tam budou dva týdny na učení na ústní maturiru, pořád to je lepší než trávit každý den ve škole do půl třetí. 

Když jsem teda netrávila čas učením, tak jsem byla sem tam i v práci. Je to moje nová práce, v které jsem začala v lednu. Pokud mě sledujete na instagramu, tak už vám asi došlo, že pracuji ve Sportisimu. Můžu říct, že všechno je super. Fajn vedoucí, fajn šéfová, což na tohle nenatrefíte vždycky. Kolektiv taky není špatný. Se všemi si pokecáte. Co teda absolutně nedávám je 11 hodin, které na směně jste. Pro mě to jsou teda převážně víkendy, přes školu tam jsem od 15h, takže pouhých 5, ale ty celodenní... Ne, nic pro mě.

No a když už teda nejsem v práci nebo se neučím, tak se snažím, co nejvíce věnovat tomu našemu ,,hafíkovi". V květnu mu bude rok. Je to akční pejsek a pokud se mu nevěnujete, tak vymýšlí hlouposti. Ale je to zlatíčko. Jen by chtěl až s ním trávíme 24 hodin denně a nejlépe házením míčku nebo jakýmkoliv jiným hraním.

Od nového roku jsem se snažila přidat do mé životosprávy i nějaký pohyb a zdravější stravování. Vzhledem k tomu, že v práci jsem stále na nohách, doma mám pejska, který se sám nevyvenčí, tak ten pohyb se mi celkem daří. Začala jsem chodit hodně na procházky a teď jsem přidala i běh. Budu to tak nějak střídat. Každopádně se stále nemůžu donutit k tomu, abych začala posilovat. Zatím jsem skončila pouze u nějakého toho pohybu, tak snad časem... Co je ale horší, tak to je strava. Někdy to je naprosto v pohodě a někdy prostě musím jíst furt. Ono.. já nechci držet žádnou dietu a přece jenom jídlo je fakt dobré, že...? :D :D :D Každopádně snažím se jíst zdravě, ale, ale.. :D

Letošní rok zatím probíhá celkem hekticky. Tento týden, taky odstartovali maturity a to slohovou práci z češtiny. To byl taky jeden z důvodů proč jsem nevydala článek. Každopádně o maturitě chystám článek úplně zvlášť a zmíním se o ní třeba i v 2/4 roku.

Dokončila jsem i ECDL certifikát, což je takový, jak u nás na škole říkají, ,,řidičák" na počítač a na konci měsíce si ,,pořídila" auto. Je to trošku komplikované, ale prostě je moje jen není na mě napsané, prostě se chápeme... Můžu si jezdit kam chci, kdy chci. Ono jedna velká nevýhoda je, když už si to všechno musíte platit sami. :D Pak vám pomalu začne docházet kolik, co stojí a dobrovolně jedete i tím autobusem nebo jdete pěšky. Aspoň v mém případě. :D Každopádně tím, že jezdíte autem, ušetříte spoustu času. Nemusíte se dívat na spoje autobusů a čekat, kdy vám nějaký pojede, což v lokalitě v které právě bydlím je velký problém natrefit na autobus, který by vám vyhovoval. Pokud to teda není brzo ráno nebo v 11 večer. Na druhou stranu znečišťuji životní prostředí. Ale zas nejezdím každý den!! :D Jezdím i autobusem, když už mám ten měsíční tarif koupený, tak ho musím využít. :D

To asi vše z mých prvních třech měsíců. Jak jste na tom vy?

Pokud by vás napadli otázky to dalšího takového kecajícího článků, napište mi je do komentářů a já je mileráda zodpovím.
Nakonec chci popřát ještě všem maturantům hodně štěstí!!!


Mějte pěkný den!

Komentáře

Oblíbené příspěvky